Fatih sağ bekte, Tiago serbest

Nedret Yıldız

27/10/2013
27
EKİ
2013

   İyi bilirim Levent hocayı.

   Maç kadroları açıklanır açıklamaz, o kısa süre içinde hemen oyun sistemini değiştirerek yumuşak halkaların üzerine gitmenin yollarını arar. Eminim Fatih Gül’ün yerinde değil de sağ bekte görev aldığını gördüğünde, hemen oyuncularına onun üzerine oyunu yığmanın değişiklik ve talimatlarını yapmıştır.

   Benim gibi takımı yakından takip eden herkes bilir ki geçmişte bir çok hoca aynı oyuncuyu söz konusu mevkide denerken ağzı yanmış ve takımı da o hafta yakmıştır. Yine bilenler bilir ki Fatih Gül sağ ön ve orta göbekte iyi işler yapabilen oyuncu olmasına rağmen, defans çizgisinde oldukça yetersiz bir oyuncudur.

   Kısaca; Sercan’ın yokluğunda, bu seneki kadro derinliğimizin yetersiz olduğunu dikkate alsak ta sağ arkada Fatih’le başlamak sadece Levent hocanın ekmeğine yağ sürmüştür. Karşılaşma başlar başlamaz rakibin sol kanata yüklenmesini kimse öyle rastlantı falan zannetmesin.

   Ve Tiago:

   Bu adam topu alıp döndüğünde, birde alan bulursa tam bir bela. Onu bizde zamanında çok istedik kırmızı beyaz forma altında. Teknik, güçlü birde oldukça zeki. Böyle bir oyuncuyu serbest bırakır böylelikle top almasını ve dönmesini önlemezseniz vay halinize. Nerdeyse de vay halimize olacaktı. Hep aldı gitti; ipe dizer gibi defansımızı hallaç pamuğu gibi atarken, arkadaşlarına hep alda at dedi. Hatırladıklarım; biri tartışmalı kararla ofsayttan sayılmadı, biri filelerimizle buluşarak gol oldu, birini de forvetleri zoru başararak boş kaleye değil üstten auta yolladı.

   Şimdi böyle bir oyuncuyu boş bırakırsanız ya onu tiye almayacak kadronuz vardır, ya da analiz kabiliyet seviyeniz yetersizdir. Adana takımını ta oralara gidip izlemenin de anlamı yok. Tiago adam adama yakından takip edilecek bir oyuncudur. Herkes gördü; bu adam takımını gole yakın oynatmakla kalmadı, hareketliliğiyle bir çok oyuncumuzun sarı kart görmesine de sebep oldu. Al işte Fat

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları