ŞAHİNLER VE GÜVERCİNLER

Nedret Yıldız

22/05/2014
22
MAY
2014

Sezonun neredeyse sonunda kulüp yönetimine gelenlerden beklediğimiz; kümede kalmaktı. Öyle böyle kaldık mı? Kaldık. Fazlasını beklemek, eleştirmek haksızlık olur.

   Şimdi iş öyle değil. Sezonun başı ve kaset başta… Yapılacak her icraatın sorumlusu artık belli. Olumlu ya da olumsuz eleştirilerin adresi de.

   Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır derler ya atalarımız, o farklılığı görmek, onu beklemek lazım. Şimdi yoğurda nasıl davranacaklarının ipuçlarını ancak kısa dönemli yönetimlerindeki ipuçlarından arayabiliriz, o kadar. Sadece o kısa dönemde çektikleri zorluklardan, artık yoğurdu üfleyerek yemeleri gerektiği de ortada.

   Şu andaki durumda, yönetim içindekilerin farklı görüşte olabileceklerini kestirmek hiçte zor değil. Şahinler ve güvercinler.

   Şahinlerin içsel gizemlerini bir tarafa bırakırsak; şahinliklerini, her zaman başarı isteyen taraftar gruplarının ve bu yılki 50.yıl özelliğinin besleyeceği aşikâr. Bu yıl bu gazla uçacak şahinler. O gaz ki öyle böyle değil; bir şekilde tarihe geçmek, belki de kendisini bir yerlere kanıtlamak.

   Transfer camiası şahinleri çılgınca uçtukları, bazen hesapsızca ota sapa kondukları içi çok severler. Şahin avlandığını sanırken, onlar avların leşiyle beslenirler.

   Güvercinler ise evcimendirler. Pekte şahinle bir arada uçmazlar. Hesabı kitabı çok yapıp gelecek kışı düşünerek yaşarlar. İnsan içinde korkmadan gezer, gaza da pek gelmezler. Arkalarında leş bırakmaz, bulursa yer, bulmazsa sabırla beklerler.

   Şahin yer bitirir başka bozkırlara uçarken, güvercin her zaman doğduğu yerde kalır.

   Şahinler ve güvercinler bu tip yönetimlerde her zaman olmuştur, bundan sonrada olacaktır. Merakla bek

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları