Psikolojik İkilemler

Nedret Yıldız

22/09/2019
22
EYL
2019

Yeni gelsem, ben de öyle yapardım. 
Hatta devamlı...
Elimdeki imkanlara göre en kaliteli isimleri sahaya sürerdim. 
Osman Hoca da öyle yaptı.
Şaşırtmadı. 
Sahadaki on bir ve kenardaki yeni teknik heyet hem baş etmek zorunda olduğu başarısızlık duygusunu yenmek hem de kariyer adına koydukları amaç uğruna mücadele etti. 
İlk maçlarda alınan kötü sonuçların ardından ligde bulunulan durumun atlatılması baş edilmesi gereken bir durum gibi önlerinde dururken; her iki tarafın diğer hedefi de gelecek adına kendini ispatlamaktı.
Osman Hoca’ya baktığımızda, onu hırslı kişiliğiyle ve bunun sonucu olan duygusal gelgitlerin vücut diline verdiği hal ve hareketlerin ön plana çıkmasıyla hatırlıyoruz. Hedefli hocanın bu ligde geçmişte çalıştığı takımlardaki görev süresinin hiç tek sezonu aşmamış olması ve başarılı kurulmuş kadrolarla isim yapmış olması, aniden oyuncuyla, hakemlerle, yönetimle, taraftarla, basınla karşı karşıya kalabilmesi diğer tespitlerim arasında... Ama son yıllarda belki de hoca enflasyonundan olacak ki; kendisinin iyi kadrolarla çalışma fırsatı bulamadığını görüyoruz. Geçtiğimiz hafta Erzurumspor işi taraftar tepkisi nedeniyle olmayınca, hocanın Boluspor tercihi de yine iyi kurgulanmamış bir takımın başına gelmek zorunda kalması gibi oldu. Bu durum hem iyi hem kötü... Kötü olan; hocanın ilerleyen süreçte istediği gibi gitmeyenler karşısında olabilecek duygusal patlamaları, iyisi de bulunduğu hocalar liginde küme düşmemek için kendini artık ispatlama zorunluluğu...
Sahanın yanında ve içinde hissedilen bu duygular, Boluspor’a güçlü rakibi karşısında neredeyse beklenmeyen bir üç puan aldıracaktı. Üç olmadı bir oldu, o da iyi oldu bence. 
Osman Hoca ligin ikinci yarısına kadar takımın limitlerini sonuna kadar zorlayarak alacağı tüm puanları hanesine yazdırmak için uğraşacaktır. Ama eminim, devre arasında zorlayacağı yer yönetim olacaktır. Belki de imza şartlarından biri de bu olabilir. Transfer!
Yönetimin transferle ilgili iştahını mutlaka ilk yarıda bitirilen sıralama belirleyecektir ancak o sıralamanın istenilen yer olmaması da hocanın devamlılığı için oldukça önemli diye düşünüyorum. 
Nereden bakarsanız bakın, çok hareketli ve bilinmez bir lig serüveni bizi bekliyor. 
Ne olursa olsun, her şey camianın gönlünden geçen gibi olsun.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları