GEÇ KALMAYIN, ŞİMDİ TAM ZAMANI

Nedret Yıldız

11/10/2019
11
EKİ
2019

Dibe çakıldık, şimdiye kadar gördüğümüz; hala takım ancak 60 dakika istenileni verebiliyor.
Tamam, eksiklikleri çokta fazla dillendirmek istemiyoruz ama maalesef çok kötü geçen bir hazırlık kampı, oyuncuların geç gelmesi, bu yüzden yeterli antrenman seviyesinde takımın çalışamaması, oynanacak olan yüksek şiddetli maçlara hazırlanmak için yapılan antrenmanların yetersiz olmasını da bir türlü es geçemiyoruz. 
Sebeplisini başka yerde de arayacak değiliz herhalde!
Bakın, bu çok acı verici bir şey. Temmuzun başından itibaren 3 aylık bir süreç geçmesine rağmen, takımın şu anki olduğu durum; sezon başı hazırlıklarına başlıyor, lig karşılaşmaları hazırlık maçı oynuyor gibi. 
Lige girmiş bir takımda sadece 3-4 tane hazır oyuncu olur mu?
Kim verecekse bunun hesabını çıksın versin arkadaş!
Çok acımasız eleştiriyorum değil mi? Hem de şu maç olmayan hafta, milli arada. Fol yok yumurta yok, ne alaka!
Bence de...
Düzeltelim o zaman, bu haklı eleştiriler benim değil, bu takımın hocası Osman Özköylü’nün... Maaşlı profesyonel personelinizin. 
Bakın; hoca konuşuyor, basın konuşuyor, taraftar konuşuyor...
Konuşuyor da nabzı düşürecek esas konuşmayı yapması gerekenlerler neden sessiz?
Gemi yüzerken kamuoyunun önüne çıkmak, kolay olduğu kadar faydası da yoktur. Olmuş meyveyi dalından herkes yer, önemli olan kıtlıkta ne yapılacağının tariflenmesidir.
Gemi yüzmüyorsa, direksiyonda ki kaptanın çıkıp neden yüzmediğini, nasıl yüzdürüleceğini, istedikleri destek varsa onun ne olduğunu açıklaması, dışarda bunlara cevap arayanların işini kolaylaştırmaz mı? 
Tabi ki kolaylaştırır. 
Ya da şuradan bakalım; başlarına gelen musibetleri camiayla paylaşsalar da onlarda oradan buradan duymak zorunda kalmasalar, böylelikle kendilerini muhalif değil yapının bir parçası gibi hissedip onlara destek verseler.
Zordur bulunulan güç durumda konuşmak, paylaşmak belki ama yapıldığında yanlış algıların önünü kapatıp aynı zamanda tansiyonu da en alt seviyeye indirir, güçlükte olanın yükünü azaltır.
Dikkat edersek, geminin kaptanlarının dışındaki herkes kamarotların geç alınıp yola geç çıkıldığından bahsediyor. Ama bir türlü kaptan “doğrudur ama...” diyemiyor. 
Demeli.
Doğrudurun arkasına nedenleri, niçinleri ekleyip bundan sonrası için güven vermeli, destek istemeli. 
Bu tavsiyeler, dışarının gazını almak amaçlı değil, yanlış anlaşılmasın! Takım ve teknik heyetin motivasyonuna katkı için...
İçe kapanıp takım üstünde mental tedavisi yapmaya çalışmak aspirin  tedavisine benzer. Oysaki şu an hızlı serum tedavisine ihtiyacımız var. İçinde her türlü vitamin ve katkının olduğu. 
Camia bilgilendirilip, cesaretlendirilip, destek istenilip, bu sayede serum içinde yer almaları pekala sağlanabilir. 
Bu sayede sporcu kardeşlerimiz ve teknik heyet, bulunduğumuz durum yüzünden üstümüze sırtlan gibi  saldıracak rakiplerimize karşı hazırlanarak, karşılarına büyük bir dirençle çıkıp onları şaşırtabilir. 
Sessizlik, ayrışma hissiyatı inanın onların üstünde inanılmaz olumsuz hava yaratır. Sanki lig lideriymişiz gibi bir hava yaratıp, final maçına çıkıyormuş gibi onları hazırlamalıyız.
Bunun yolu da içe kapanmak değil, tam tersi yetkili ağızlardan çıkıp destek istemekle olur. 
Şimdi tam zamanı.
N.Y.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları