PENGUENLERİN HAYATI

Nedret Yıldız

06/10/2019
06
EKİ
2019

İşte korkum buydu; para piyasalarında adı geçen alt direnç noktasının kırılması gibi neredeyse alıştığımız ligin dibine çöktük. Bundan sonra üst direnci kırarak bulunduğumuz yerden kurtulmak hiç kolay olmayacak. Sportif, mali sorunlarla baş etmeye çalışırken artık bir de mental sorunlarla uğraşmak zorundayız. Bu seviyede iyisi kötüsü tüm rakipler üç puan için üstümüze gelcekler. Aynı leşin üstüne saldıran sırtlanlar gibi. 
Milli arada yapılacak çalışmalardan sonra arka arkaya içerde oynayacağımız Giresun ve Keçiören maçlarının artık geleceğimiz için belirleyici olacağı kesin. Teknik heyetinde... Osman Hoca belkide bu seviyede, kariyerinde hiç olmadığı bir durumla karşı karşıya. Hem biz onu test etmiş olacağız hem de o kendini. 
Ama bir gerçek var ki biz bize kalma yüzdemiz oldukça yüksek. Bu saatten sonra biz kümesi içinde kalan herkesin kendini hazır tutması  çok önemli ve gerekli. 
“Ne oldu da böyle olduk?” derseniz bende güzide kulübümüzün şu anki durumu yüzünden sırası değil diyerek yazıyı keser hemen belgesele geçerim;
Penguen, Spheniscidae familyasını oluşturan bir deniz kuşudur. İnanılmaz bir yaşam serüvenine sahiptir. Penguenler ısının -90 dereceye kadar indiği ortamlarda bile hayatlarını devam ettirebilirler. Penguenler özel vücut yapıları sayesinde bu kadar soğuk ortamda bile üşümezler.
Penguenlerin kanatları uçmaya elverişli değildir. Ancak deniz içerisinde çok kuvvetli bir yüzgeç görevi görmektedir. Penguenler yapıları itibariyle bu içerisinde zıplayabilir ve usta bir şekilde kayabilirler. Göğüsleri üzerinde yatarak ve kanatlarını da kullanarak kızak gibi kayabilmektedir.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları