SELEZNOV DEĞİL, MOSQUERA...

Nedret Yıldız

15/03/2020
15
MAR
2020

Bursa maçı önemliydi. 
Her iki takım içinde...
Puan için asıldı durdular her ikiside.
Sonuçta beraberlik hak oldu.
Hocanın dediği gibi her iki takım da kazanabilirdi. 
Rakip hocaysa Seleznov’un kaçırdığı goller üstüne, kendi golcüsüne aldı, verdi. Oysaki kaçırandan çok kurtaranı konuşmak lazımdı bence. Usta golcü aslında gol için yapılması gereken her şeyi yapmıştı da yapılmasının üstündeki şeyleri ortaya koyarak gole izin vermeyen Orlando Mosquera’dan başkası değildi. Çıkışa geçtiğimiz diğer maçlarda da olduğu gibi...
Hani sen olsun diye elinden gelen ne varsa yaparsın da bir güç “hayır olmaz!” der, o halt etmek istediğin şeyi engeller ya! İşte o engel için gelen adamdır Mosquera! Yoksa Bursa elinden geleni yaptı. Yaptı da sadece onu sahada engelleyen bir kimlik ve diğer destekçileri vardı. Hem engelledi, hem de arkada boşluk bırakmalarını sağlayarak takım arkadaşlarına ofansif üstünlük sundu.
Daha önce de söyledim, şimdi de söylüyorum; Hoca sihirbaz felan değil. Bu kadar kısa sürede olmaz! Tecrübesiz olması da şu anki durumumuz için çok olumlu. Futbolu biliyor ve isim yapmış meslektaşları gibi bir şeyler denemeden elindekilerden en doğru takımı çıkartıp sahaya sürüyor. 
Kaledeki olağanüstülük dışında takımın artık daha iyi gözükmesini; bulunulan durum nedeniyle diğer oyuncuların daha çok konsantre olması hali  ve birlikteliğin zamanla oluşan takım olmaya doğru devinim yaşaması olarak sıralayabiliriz.
Ama çok fazla ve basit gol pozisyonu verdiğimizin, bunu ancak kaledeki yetenekle erittiğimiz gerçeğinin de altını çizmek isterim. Kale dışındaki oyunumuzu daha çok geliştirmemiz lazım, dikkat! Al Mosquera’yı kaleden şimdi otur geçmiş maçları bir daha düşün derim!
Ama sebep ne olursa olsun, son hatlardaki takım olma görüntüsü ve sahaya konan oyun, artık bizi daha olumlu düşündürmeye başlattırdı diyebiliriz. 
Ama tam burada bir şeye değinmek isterim ki o da şu an çektiğimiz çilenin en büyük nedeni. Şunun şurasında kalan hafta sayısı ortada. Takım olma yolunda ancak mesafe almaya başlamış şu kadroyu baştan sona  boşaltıp yeniden kurmaya çalışmayın! 
Nerede eksiklik varsa oraya adam gibi müdahaleler yapın yeter. 
Yani sizde şu çok bilmişliğinizi bırakıp hocanın yaptığına benzer, şu takım üstünde artık bir şeyler denemeye kalkmayın. 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları