Krizi Fırsata Dönüştürmek

Nedret Yıldız

24/12/2018
24
ARA
2018

İyi başladık, kötü bitirdik.
Sezona başlarken, herkes hazır değilken biz hazırdık belki ama sadece kötü gidişin nedeni buna bağlanamaz.
 
Takım kadrosunda son günlerde ki yaşanan hareketlilik; bu sona gelinirken, önceden sezinlenemeyen bazı olumsuzlukların olduğunun kanıtı gibi değil mi?
Devre arasında, özellikle bu durumu önceden sezinleyerek kan kaybının çok olmamasını sağlayacak söz konusu kısım masaya yatırılarak gerekli düzenlemeler burası için mutlaka yapılmalı. Sadece sporcuya mal edilerek ve onun bertaraf edilmesiyle hastalık ortadan kaldırılmayabilir.

Dün deplasmanda kuyruğu dik ama bir o kadar da bitmiş bir klüp varlığı izledik. İyi desteklenen ama ne yaptığını bilmeden sadece gençliğin verdiği dinamizmle pres ya da hücum yapan bir takım vardı sahada. İyi niyetli ama tecrübesiz. Bizde bu kadar acemice saldıran bir takıma karşı iki adam eksiltip koşmadan akılla işi bitirecek takımımızda ki ayak eksikliklerini bir kez daha görmüş olduk. Yoksa şu takıma tarihi fark atıp üç puanı almak işten bile değildi.
Herkes gibi bizde oturduğumuz yerde bu çaresizliğe karşı içimizi yedik durduk. Şükür ki beraberlik golü beklemediğimiz bir ayaktan geldi ve hiç olmazsa beraberliği kurtardık.
Maç sonrası rakip eski hocamızın nerdeyse dilenmeye varan maddi istekleri, özellikle “yarın kapı kapı dolaşıp evine gitmek isteyecek oyuncularımıza para arayacağız” söylemi dikkat çekiciydi.
Bu durumda bile röportaja gelen genç oyuncuları, kulüp çalışanları da olmak üzere tüm camiaya teşekkür ediyorlardı.


Bir tarafta böyle bir takıma karşı geri dönüş yaptığı için kendi oyuncularına teşekkür eden bir hoca, diğer tarafta maçın sonucunu unutmuş, sadece birkaç kuruş paraya odaklanan bir futbol adamı.


Bir tarafta renkleri mavi olsa nerdeyse Parma türbinleri zannedeceğim, müthiş bir ambiyans yaratan Eskişehir taraftarı, diğer yan da rakip gibi sorunları olmayan takımını, belki de üç puanı çantada keklik gibi görüp ta Bolu’dan atlayıp gelmiş bizim cefakar taraftar.
Üst ligdeki büyüklerin, kendi ligimizdeki diğer takımların bulundukları zor durumu düşündüğümüzde, ekonomik olarak iyi yönetildiği her platformda dillendirilen, bizimde bildiğimiz kulüp ve yönetimimizin “bu fırsattan mutlaka yararlanmalıyız” iç güdüsüyle sportif başarıyı getirecek her türlü hizmete dört elle sarılmalı. “Sportif başarı sağlayamadık ama kulübü finansman bakımından ayakta tuttuk” duygusuna teslim olmamalı.

 
Kısaca; yaşananlardan, çevremizdeki olan bitenden, ülkenin ekonomik durumundan dersler çıkartarak süratle yaraların sarılması, iyileştirilmesi ve hiç olmazsa bu takımın ilk altıda tutarak süper lig şansını zorlaması için yapılacaklar titizlikle yapılmalı.
Unutmamalıyız ki kriz iyi yönetilirse fırsata döner.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları