Başka pencereden

Nedret Yıldız

16/09/2013
16
EYL
2013

  Rakip birçok oyuncusunu kaybetmiş, eski görüntüsünden çok uzak.

   Sağbek olarak aldığımız, ancak bizde çok fazla forma şansı bulamayan Savaş Yılmaz bile göbekte ciddi bir görevle oynuyor rakipte.

   Böyle bir takımla; kadro olarak çok üstün, son transferlerle kulübesini de kaliteli hale getiren bir yapıyla oynadık dün akşam.

   Dikkat ettiyseniz, oyunun büyük bir bölümünde hadlerini bilerek oynadılar ve aldıkları bir puanın zaten hedefleri olduğu her hallerinden belliydi. Zaman geçsin diye çırpınıp durdular.

   Böyle olmasına rağmen, özellikle maçın 65.dakikasından itibaren Barış Memiş kanadından çok etkili geldiler. Direkten dönen topları gerçekten şansımız oldu.

   Benzer şansızlık hem de sayı olarak fazlaca bizi de etkiledi. Topun direğe vurma sayısına bakılacak olsa maçın mutlak galibi bizdik. Arada düşündürücü tek fark, bizim direkten dönen toplarımızın ölü toplardan, rakibin ise geliştirdikleri ataklardan olmasıydı.

   Yine mücadele gücü yüksek, geçtiğimiz maçlara benzer bir oyun anlayışıyla oynadık. İlerde olması normal güç seviyesinin düşmesiyle, nasıl bir görüntüde olacağımızı merak etmiyorum değil. O günlerde; mutlak suretle topa daha çok sahip olan, daha çok sorumluluk alan formda orta saha oyuncularına ihtiyacımız olacağı kesin.

  

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları