Beşiktaş’ın Pepe’si Boluspor’un Ümit'i

Nedret Yıldız

30/09/2018
30
EYL
2018

Hakkı ağabey vardır spor il müdürlüğünde. Uğradı ofisime hasbıhal ettik eskilerden. Yönetimdeyken çok hareketli günlerimiz oldu. Özellikle stadyumun yenilenmesi ve ışıklandırılması işlerinde beraber çalıştık, çok tartıştık. Çok doğru, düz bir bürokrattır. Sağlam işi sever. Öyle olduğu için çok soruşturma, çok acılar çekti. Özellikle Kayseri’den gelen hurda aydınlatmalar için para yokken siyasilerin ve bizlerin “sen yap ihaleyi, biz parayı getiririz” baskısı ve Boluspor aşkı için yaptığı eylem; iş sonunda müteahhite ödenecek paraya geldiğinde siyasi ve bizlerin ortadan kaybolmasıyla ona çok zor günler geçirdi. Müteahhit de hallettiği parayı alıncaya kadar aradan çıktı gitti. 

Niye bahsediyorum bunlardan? Kulübümüzün imkanları belli. Öyle veya böyle kamu desteği olmadan hayatını sürdürmesi neredeyse olanaksız. Özellikle tesis yapılacaksa, işletilecekse Spor İl Müdürlüğü, Belediye ve onların bağlantılı kurumlarının kaynaklarından deftere uydurularak faydalanmak işin esası. Mesala araziyi Belediye verir, kaynaklardan yararlandırmak için Spor İl Müdürlüğü arsayı uhdesine alır, ihale yapıp siyasilerin ilimize kazandırdığı kamu imkanıyla binayı yapar, kendisi için yaptığı kulübe kiralar gibi gözükür, kullanımına sunar.
Ya da Spor il Müdürlüğüne ait stadyum Belediyeye devredilir, bakımını belediye yapar, işlemlerin kendisi için yapılan kulübe kiralanarak hizmetine sunulur. 

Kimdir bu kulüp? Şehrin ortak payesi, hepimizin sevdası Boluspor... Herkes bu işlemleri bilir. Siyasileri, müdürü, başkanları, yöneticileri, bürokratları herkes istişare içindedir.
Şimdi alt yapı tesisi için kulübe gönderilen tebligat; Hakkı ağabeye geçmişte yapılanlara benzer muhatapları zorda bırakmış olsa bile istişareli yapılmadıysa yanlıştır, anlamsızdır, affı yoktur. Boluspor çok güçlüdür. Durumun bir an önce düzeltilmesi ve konuyla ilgili açıklama yapılması hepimizin içine su serpecektir. 

Çevremizde bu kadar yeni stadyum yapılırken, ilimizin çoktan hakkı olan benzer tesisin finansı için dilenci gibi ordan buradan imkan bulmaya çalışmaları daha gündemdeyken, sen bunun için çalışman gerekirken, küçük hesaplara gir, sen gel alt yapının kullanımında olan kağıt üzerinde senin gözüken ama gerçekte Boluspor’un, Boluların olan binaya kira borcu tebligatı yolla. İşinizi yapın beyler, haddinizi aşmayın. Siz bu ilin ve halkın bürokratı, hizmetkarısınız. İstişare yapın, çözüm bulun.  

Bu arada bundan bir iki hafta önce alt yapıyı konu ettiğim “Hayaller Paris, Gerçekler Bolu” başlıklı alt yapı organizasyonunu çok kolay zannedenlere gönderme yaptığım yazımda;
 “Sonunda ekmek yiyip yiyemeyeceğin bir işe, başta ciddi bir fiziki yapı olmak üzere öyle hiçte kolay olamayan bir sistem yaratarak, yanında hatırı sayılır bir bütçe yatırmak ancak uzun soluk ve sabırla, adanmışlıkla, maddi manevi ciddi dış destek ve hiç kesilmeyen bir motivasyonla olur” paragrafını tekrar hatırlatmış olayım, bu işlet gerçekten kolay değil. 

Neyse iş çözülür, Allah başka dert vermesin. Bak; İstanbul’a gittik, kazanma alışkanlığını devam ettirerek üç puanı, kolay bir mücadele ve farklı bir skorla aldık geldik.
Bu sezon ilginç bir anekdotla başladı; “Beşiktaş’ın Pepe’si, Boluspor’un Ümit’i”
Ç

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları