"TAHLİYE OLAYINDA TEK ETKİLENEN FORVET HATTI GİBİ"

Nedret Yıldız

07/10/2018
07
EKİ
2018

Şu alt yapı binası kirasının ödenmediği için boşaltılması davasında açıklamalar üst üste...
Hele ilde devleti temsil eden valilikten gelenini hiçte böyle beklemiyordum. Hatta bu açıklamanın hala danışıklı dövüşüklü olduğu kanaatindeyim. Siz bakmayın “müfettiş çağrıldı” denmesine. Bir şey çıkmaz. Kendi akışı içinde ödenmemiş gözüken kira için hukuka başvurmak gayet normal. Gelen müfettiş bizim gibi fanatik kulüplü değil ki “bu işlemde bir şey yok” deyip geçecek. Vali Bey’de böyle olduğunu biliyor. Yoksa memurunun bu kadar kolay arkasını boşaltmaz. Ne şiş yansın ne de kebap misali; “Boluspor gözbebeğimizdir” derken diğer yandan bir şey çıkmayacağı bu günden belli olan bir işlem için müfettiş çağırma!

Hafta içi müdürlüğün basına verdiği evraklar, sonrasında kulübün açıklamaları; kimi dinlesen o haklı gibi. Valilikse kurguladığı yöntemle taraf olmama görüntüsü vermeyi başardı.
Aslında her iki tarafta haklı ya da haksız olduğu tarafları adları gibi biliyor ama haklı olduklarını servis ederek kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar.

Baştan yanlış olan aslında Spor İl Müdürü Şahin Ertem’in geçmişte Boluspor’un kongrelerinde yönetim kurulu listelerinde yer alması, en önemlisi de Necip Çarıkçı’nın karşısındaki listede yer alması. Evet bu tip memurlar yönetim kurulu listelerinde yer alırlar ancak etik olan tüm listelerde yer almaları. Yani bir anlamda kim başkan seçilirse seçilsin “benim yönetim kurulunda olmam faydalı olur” duruşu. Öyle olmadı geçmişte. Bir anlamda o gün için birbirlerine rakip olmak bu gün her iki tarafın haksız oldukları konuları bir masada istişare ederek çözmelerini engelledi. İş gereksiz yere sündü de sündü. Hele müdür beyin ortaya çıkan pekte normal olmayan taraftara kaşkol şapka hediye sözü var ki şapkanın altından kimin çıkacağı konuyu bence oldukça uzatır.
Kulüp avukatının konunun uzağında olan geçmişte vukuu bulan stadyum kirasıyla ilgili icra ve kulüp gelirinden yapılan kesintiden dem vurarak, müdürlüğün her işleminde kasıt varı ortaya koymaya çalışma görüntüsü aslında esas konuyla ilgili kendilerinin de eksikliklerinin olduğunun itirafı gibi.
Son açıklama ki bu kargaşanın bir anlamda kazanını ortaya koydu; Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın kamu imkanlarını ortaya koyarak bina ve oturduğu araziyi geri alma meclis kararı açıklaması kamuoyundan alkış aldı.
Tüm bu bağlamda Boluspor’un şu anki başarılı gidişatını hiç etkilemeyecek bir konunun; hırs, ego, hesaplaşma ve siyasi kazanım olarak dönüşüm yaşadığını görmek lazım. 
Evet, gidişat iyiyken tek iyi gitmeyen şey forvet hattı. 

Altay maçı gibi diğer önemli rakiplerimizden biri Giresun’u “alda at” gibi fırsatlar yakalamamıza rağmen kendi evimizden puanla yolladık.

Dikkat edersek takımın gol yükünü forvet hattı değil diğerleri, hatta savunma hattı üstlenmiş durumda. Hadi Etoundi hazır değil diyelim ama Özgürcan’ın bu kadar kolay fırsatları kaçırmaması lazım.

Bu maçta beni tek sevindiren şey sakatlıklarından dolayı oynamayan oyuncuların yerine dahil olanların oldukça iyi ve hazır gözükmeleri. İlerideki rotasyonlarda kadro derinliği çok önemli.
Hiç olmazsa yenilmezliğimizle avunacağımız bu maçtan  sonra artık önümüze bakmalıyız. Evet bize ileride sıkınt

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları