Bağcıyı dövmeden üzüm yemek

Nedret Yıldız

08/10/2013
08
EKİ
2013

   Artık her şey belli…

   Kadromuz, yerimiz, yurdumuz, yönetim tarzımızda…

   Yola çıkışımız, arada bir verilen gazla başarı naraları atsa da belli.

   Kazasız belasız bu sezonu idare etmek…

   Yönetimin “Borç yapmadan eski borcu ödüyoruz” ya da “para toplayamıyoruz” nidaları da bunun destekçisi gibi.

   Hal böyleyken camiaya düşen görevse bu durumu olgunca karşılayarak baskıyı artırıcı eylemlerden kaçınmak…

   Kesin şampiyonluk tavırları, bundan sonra bize motivasyon değil sadece kaos ve yıkım getirir. 

   “Bu sene bizden yine bir cacık olmaz”, “transferler külliyen hatalı”, “ yine yedi bunlar sezonu”, “şampiyonluk yine hayal” gibi duyguları bir tarafa bırakarak bu takım sonuna kadar desteklemek herkesin boynunun borcu.

   Desteklenmeli ki artık forma şansı bulan gençlerin olgunlaşmasıyla beraber takımın bundan sonraki sezonlara omurgası kurulsun.

   Ali Beykoz hoca ve ekibini de unutmamak lazım… Doğru ve yanlışları, gel ve gitleri arasında ciddi bir tecrübe yaşadıkları ortada. Kazasız belasız geçirecekleri bir sezonun kendilerine katacağı tecrübe tartışılmaz. Bu tecrübe kendileri kadar daha önce birçok hocayla ağzı yanmış kulübümüz içinde çok önemli. Bu serüvenle beraber artık ligi ve çalkantılarını tamamen tanımış yerli bir hocaya sahip olacağız. Oldukça önemli.

   Diğer kazanımların uzak olduğu durumda, yakındaki kazanımların peşine düşmek işin en akıllıcası. Gücümüz bazı şeylere yetmeyecekse; ekonomik yapılanmayı seçmek, genç oyuncu ve yerli teknik heyeti kazanmaya çalışmak, ileriye yatırım yapmak işin doğrusu değil mi?

   Şampiyonluk isteği duygusunun verdiği baskıyı ortadan kaldırmak, tamamen bu unsurlara daha iyi hizmet ve destek verir. Baskı sonucunun getireceği hataları önler.

   Burada unutulmaması gereken tek tehlike var. O da bir başka baskı unsurunun, ilerleyen haftalarda oluşabilecek ligde kalma baskısının ortaya çıkması. Bunu yaşamamak için, haddini bilerek karşılaşmalara çıkmak, macera aramadan içerde dışarda maksimum puan ya da puanları toplamak işin gerçeği. Ligde düşecek ve buna rağmen güçlü takım sayısının fazlalığı işin önemini oldukça artırıyor.

   Ankaraspor güçlü takımlardan biri. Ligdeki yeri ve istediği zaman gol atıyor gibi gözükmesi bunun kanıtı. Bu takıma karşı baskılı oynayarak galibiyet aramak işin olumlu yönü olduğu kadar; değil üç puan, bu rakipten alınacak tek puanın bile bizim için ne kadar önemli olduğunu ilerleyen haftalarda hep beraber göreceğiz.

   Orta sahanın topla daha çok oynayan oyunculardan kurulu olmasının getirdiği olumlu görüntüyü hep beraber gördük. İlerleyen haftalarda sistemin daha güvenli, öncelikle haddini bilerek gol yememeyi hedef alarak kurulmasının daha uygunn olacağı kanısındayım.

   Bu kanı bizi süratle olgunlaştırarak, kaliteli isimlerin devreye girmesiyle hiç beklemediğimiz başarılara da taşıyabilir.

   Böbürlenmeden, hayalci olmadan, ayaklarımızı sağlamca yere basarak

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları