YENİ SEZON ÜZERİNE

Göksel Yıkmış

16/08/2022
16
AĞU
2022

Yeni bir yönetim, yeni bir teknik heyet, yeni oyuncu kadrosu ve yeniden sahalara dönen taraftar grubu ile Boluspor’un yeni sezonu hayırlı uğurlu olsun. Sonu da inşallah şampiyonluk olsun. Derler ki “Nasıl başlarsan öyle gider”. Yine de futbolda bu tarz yeni başlangıçlarda uzun bir kamp dönemi, ardından ilk resmi maçın heyecanı, oyuncuların birbirine alışma dönemi, yeni bir mantaliteyi sahaya yansıtmak gibi birçok farklı etkeni göz önünde bulundurmak lazım. Bir de bunlara bu maç özelinde sıcak havanın etkisi ve uzun bir süreyi 10 kişi oynamak zorunda kalmak gibi faktörler de eklendi. Yani olası bir iş kazası “ilk elin günahı olmaz” sözüyle gayet açıklanabilirdi. Ancak Sait Karafırtınalar hoca işin bu tarafına hiç bakmadan direkt sonuca gitme niyetinde olduğunu maç boyunca gösterdi. Bunu da etkili bir hücum setiyle Balde’ninson dakikalarda gelen golü ortaya koymakta. Dolayısıylasezonun ilk maçında deplasmanda alınan üç puan tam bir usta işi.

Henüz tek resmi maç oynadığımız için ne söylense erken. Bunun yerine genel bir analiz yapmak gerekirse, hocamızın oyun felsefesinin nasıl olduğunu bir önceki Boluspor dönemine baktığımızda görebiliriz. Sait hocanın verileri bize 2 sezonu kapsayan toplam53 maçta 30 galibiyet alıp 1.87 puan ortalaması yakaladığını, bu süreçte camiamıza bir de play-off heyecanı yaşattığını göstermekte. Bu veriler Sait hocanın direkt hedefe gidebilecek bir oyun felsefesine sahip olduğunu, ayrıca uygun şartlar oluştuğunda da takımını hedefe ulaştırabileceğini ortaya koyuyor.

Açıkçası 2’ye yakın bir puan ortalamasının ilk 7’ye sokabilecek bir performans olduğunu söylemek mümkün. Tabii konuşmak için çok erken, çünkü henüz sadece bir resmi maç oynadık. Yine de ligin ilk haftalarında henüz hiçbir takım tam olarak hazır değilken hızlıca puanları almak ileriki haftalarda elimizi güçlendirecektir. O yüzden devamı kısmetse Cuma günkü maça diyelim…

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.