BİRLİK VE BERABERLİĞİN ÖNEMİ

Göksel Yıkmış

20/01/2023
20
OCA
2023

İlk devresini kendi adımıza 30 puanla rekor kırarak bitirdiğimiz ligin şampiyonluk ve play-off yolunda esas fırtına kopartacak ikinci yarısına da “fırtına” gibi girdik desek yanlış olmaz. İşin hoş tarafı Sait hocanın kırdığı bu rekorun bir önceki sahibi 2018-19 sezonunda 28 puanla yine kendisiydi. Bu da bence “kaderin cilvesi” değil, Sait hocanın ve ekibinin futbol adına doğru işler yaptığının göstergesi. Şu bir gerçek; hocamızınher rakibe ve senaryoya görebir oyun felsefesi ve planı var. Bu sayede Boluspor haftalar geçtikçe daha da güzel şeylere imza atıyor. Üstelik son zamanlarda 1-0’dan geri gelerek. Aslında Bandırmaspor maçındaki tartışmalı son dakika golü olmasa, son 3 maçında da 1-0 geriden gelerek 3 puanı alan bir ekipten bahsedecektik. Yine de Manisa FK maç bize şunu gösterdi: Takımımız hem kaldığı yerden devam etti, hem de bunu yeni transferlerimizden skor ve pozitif oyun katkısı alarak yaptı.

Tabii ki iyi gidişat tek etkenle olmaz. Savaş başkan ve yönetim kurulu yeni sezonun ta en başından bu yana üzerlerine düşeni fazlasıyla yapıyorlar. Oyuncular sahada formayı sonuna kadar terletiyorsa, puan tablosunun üst kısımlarında yer alıyorsak, sayın başkanın ve yönetiminin payı çok büyük. Çünküimkanlar dahilinde mücadeleci bir takım kurulmasından tutun, tesislerin yenilenmesine kadardoğru işlere imza attılar. Ayrıca taraftarlar da kulübe iç saha-deplasmandemeden desteğini sonuna kadar veriyor. Takımın coşkusu taraftarı, taraftarın coşkusu da takımı yükseltiyor. Bakın Manisa galibiyetinden sonra başkanından hocasına, futbolcusundan taraftarına kadar herkesin yüzü nasıl gülüyordu. Hazır böyle olumlu bir ortam yakalanmışken, bunun devam ettirilmesi tüm Bolu’nun yararına. Burada da Bolu şehrinin ileri gelenlerine büyük iş düşüyor.

Eğer bu ligde bir şehir takımıysanız; istediğiniz kadar para harcayın, istediğiniz hocayı ve futbolcuyu getirin,size başarıyı asıl kazandıracak şey şehirdebirlik-beraberlik olmasıdır. Elbette futbol bir sonuç oyunu, ancak güzel sonuçlar da uyumlu bir sürece dayanıyor. O yüzdeniyi yolda giden bu takımher alanda daha da çok desteklenirse, yolun sonu aydınlık.Çünkü hem Savaş başkanın ve yönetiminin, hem de Sait hocanın ve teknik ekibinin özverisinin ve azminin hakkını vermek,hem de onların gönüllerini hoş tutmak günün sonunda bütün şehre kazandırır.

Sait hocanın da Manisa maçından sonra taraftarlara dediği gibi; “Bu takıma güvenin. İyi bir takımımız var”.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları