VE SULTANLARIMIZ FİNAL GRUBUNDA..

15/04/2021
15
NİS
2021

TVF Kadınlar 1. liginde Play-Off yarı final maçlarına kötü başlayan ekibimiz dün İstanbul BBSK'yı bugünde Karşıyaka'yı set vermeden 3-0 yenerek adını finallere yazdırmayı başardı.

Bursa Cengiz Göllü spor salonunda oynanan  karşılaşmaya müthiş başlayan Bolunun Sultanları hem savunmada hem de hücumda gerçek gücünü ortaya koyarak setleri, 25-16, 25-18 ve 25-12 gibi farklı skorlarla 3-0 kazanarak final grubuna son bileti kapmayı başardı. 

İlk iki maça oranla daha iyi bir performans ortaya koyan ekibimiz final grubunun en güçlü ekipleirnden biri olarak 4 takımın yer aldığı grupta ilk ikiye girmek için mücadele edecek. 

KARŞIYAKA'LI TARAFTARLAR EKİBİMİZE SALDIRDI

Karşılaşmasının başlaması ile birlikte sürekli problem çıkaran Karşıyaka’lı taraftarlar maçın setlerde ekibimizin lehine 2-0 olduğu anlarda tribünlere alınan yaklaşık 20 ‘den fazla taraftar olay çıkartmak istedi. Bolu Belediyespor başkanı Sinan Barut ve protokolde yer alan ekibimize saldırıda bulunmak isteyen Karşıyaka’lı taraftarlara polis müdahale etti. Seyircisiz olması gereken maçta bu kişilerin salona nasıl alındığı ise bilinmiyor.

 

Ligde A gurubunda yer alan ve ligi 2. Sırada tamamlayan Karşıyaka ile oynanan karşılaşmadan setlere göre önemli anlar ise şu şekilde yansıdı;

Maçın ilk setine iyi başlayan Bolu Belediyespor kısa sürede skoru 6 – 2 yaptı ve Karşıyaka molasını kullandı. Mola sonrasında Karşıyaka skor üretse de Bolu ekibi Teknik Molaya 12 – 7 önde girdi. Mola sonrasında oyun düzenine devam eden Bolunun Sultanları skoru 19 – 10a kadar getirdi. Setin kalanında oyun düzeninden ayrılmayan Bolu Belediyespor seti 25 – 16 kazanarak karşılaşmada 1 – 0 öne geçti.

İkinci sete de iyi başlayan Bolu Belediyesi, skoru 8 – 4e getirince Karşıyaka ilk molasını kullandı. Mola sonrasında rakibine şans tanımayan Bolu temsilcisi Teknik Molaya 12 – 4 önde girdi. Mola sonrasında skor 14 – 9a gelince Bolu ekibi ilk molasını kullandı. Setin kalanında hata yapmayan Bolunun Sultanları setten 25 – 18 üstün ayrılarak maçta 2 – 0 öne geçtiler.

Uzun rallilerle başlayan sette Bolu Belediyesi ağırlığını koydu ve skoru 10 – 7 ye getirince Karşıyaka ilk molasını kullandı. Moladan Karşıyaka 2 sayıyla dönse de Teknik Molaya Bolu ekibi 12 – 9 önde girdi. Mola sonrasında hatasız oynayan Bolunun Sultanları, skoru 19 – 10a getirdi. Setin kalanında hata yapmayan Bolu Belediyespor setten 13 sayılık farkla 25 – 12, maçtan ise 3 – 0 galibiyetle ayrıldı.

Finallerde Bolu Belediyesporun rakipleri ise Adam Voleybol, Edremit Belediyesi ve Kalecik Belediyesi oldu.