ORAYA BİR GALİBİYET DAHA YAZDIK MI?

20/02/2021
20
ŞUB
2021

TVF Kadınlar 1. Liginde galibiyet serisini sürdüren Bolu Belediyesporumuz sahasında konuk ettiği TED Ankara Kolejlieler’i 3-1 mağlup etti.

Türkiye Kadınlar Voleybol 1. Liginde Bolu ilini temsil eden Bolu Belediyespor Kadın Voleybol takımı galibiyet serisini bozmadı. Ligin 16. Haftasında ağırladığı Ted Ankara Kolejliler takımını 3 – 1 yenerek galibiyet serisini 5, toplam galibiyet sayısını ise 14 maça çıkardı. Bolu Belediye Başkan Yardımcısı ve Başkanlık Sözcüsü Rasim Özdemir’le Belediyespor Başkanı Sinan Barut Protokol tribünündeki yerlerini alarak takıma destek oldular.

Galibiyet sayısının esas alındığı ligde 1 mağlubiyetle liderliğini sürdüren Bolunun Sultanları, Karaçayır Spor Salonunda ağırladıkları Ted Ankara Kolejliler takımına karşı oynadıkları üstün oyundan setlere göre önemli anlar ise şu şekilde yansıdı;

Maçın ilk setine arka arkaya sayılarla başlayan Ted Ankara Kolejliler skoru 1 – 3e getirdi. Hızlı toparlanan Bolu Belediyespor, skoru 4 – 4 de eşitledi ve ardından öne geçti. Üstünlüğü alan Bolunun Sultanları teknik molaya 12 – 9 önde girdi. Mola sonrası üstünlüğünü kaybetmeyen Belediyespor ilk seti 25 – 14 kazanarak maçta 1 – 0 öne geçti.

Maçın ikinci setine de iyi başlayan Ted skoru 1 – 4e kadar getirdi. Hızlı toparlanan Belediyespor skoru 6 – 6da eşitledi. Setin devamı karşılıklı sayılarla devam etse de Belediyespor teknik molaya 12 – 10 önde girdi. Mola sonrası yaptığı basit hatalarla rakibinin skor üretmesine engel olamayan Belediyespor skoru 15 – 20ye kadar getirdi. Bolunun Sultanları setin devamında skoru 20 – 22ye kadar yükseltse de maçın ikinci setini Ted 22 – 25 kazanarak maç skorunu 1 – 1de eşitledi.

Üçüncü sete iyi başlayan Bolu Belediyespor arka arkaya aldığı sayılarla farkı 8 sayıya çıkardı ve teknik mokaya 12-4 önde girdi. Skoru iyi değerlendiren Bolunun Sultanları farkı 14 sayıya kadar çıkardı ve seti 25-11 kazanarak maç skorunu 2 – 1e getirdi.

Maçın dördüncü setine ardı ardına aldığı 4 sayıyla başlayan Bolu Belediyespor, skoru iyi kullandı ve teknik molaya 12-5 önde girdi. Mola sonrası farkı yükselten Belediyespor seti 25-11, maçı da 3-1 kazandı.

Ligin 17.haftasında Gaziantep temsilcisi Adam Voleybol takımıyla karşılaşacak olan Bolu Belediyespor maçı 27 Şubat Cumartesi günü Gaziantep Talat Özkarslı Spor Salonunda saat: 14:00’da oynayacak.