NE BOLUSPOR, NE DE AMATÖRLER BÖYLE BİR RAKAM GÖRMEMİŞTİ

22/03/2024
22
MAR
2024

Ekonomik olarak büyük sıkıntılar çeken ve kılı kırk yararak play-of oynamaya çalışan Boluspor'a son yılların en büyük rakamı AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol'un girişimleri ile geldi. Adaylığı açılanır açıklanmaz Boluspor'a destek ve stadyum sözlerinin altını çizerek büyük müjdeler veren Demirkol seçim den önce kırmızı beyazlı ekibe tam 5 milyon kaynak sağlamayı başardı.

Belediye Başkan adayı olur olmaz özellikle Ankara nezdinde Bolu'nun sorunlarını çözmek için seferber olan Muhammed Emin Demirkol, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak'ı ilimize davet etmişti. Bolu'ya gelen Bakan Bak düzenlenen törende önce yeni stadyum sözünü vermiş daha sonrada kulüp Başkanı Savaş Abak ve ASKF Başkanı Cemalettin Metin'i ziyaret ederek sorunlarını dinlemiş ve çözüm için söz vermişti.

Demirkol'un bu ince girişimlerinden sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bugün Boluspor'a 5 milyon TL, ASKF'ye ise 6 milyon TL gönderildi. Toplamda 11 Milyon TL parayı bir kalemde hem Boluspor'a hem de amatör spor kulüplerine kazandıran Demirkol'un bu aksiyonu seçim öncesi dengeleri değiştirmeyi başardı. Hem Boluspor hem de amatör kulüpler tarihlerinde böyle bir destek görmemişti.  Gelen paralar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hesaplarına yatarken, hafta içi bu paraların Boluspor başta olmak üzere tüm kulüplere dağıtılması bekleniyor. 

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.