LİGDE 27. HAFTANIN ARDINDAN

01/03/2022
01
MAR
2022

Spor Toto 1. Lig'de 27. hafta müsabakaları tamamlandı.

Spor Toto 1. Lig'de 27. hafta müsabakaları tamamlandı. Haftanın son maçında Altınordu, deplasmanda Nasadoge Menemenspor'u 1-0 mağlup etti.

Konuk olduğu Büyükşehir Belediye Erzurumspor'a 1-0 üstünlük kuran MKE Ankaragücü, puanını 55'e yükseltti ve liderliğini sürdürdü.

Haftayı galibiyetle kapatan Bereket Sigorta Ümraniyespor 52 puanla ikinci, Royal Hastanesi Bandırmaspor ise 46 puanla 3. sırada yer aldı.

Sonuçlar

Spor Toto 1. Lig'in 27. haftasında oynanan karşılaşmalarda alınan sonuçlar şöyle:

Altaş Denizlispor-Beypiliç Boluspor: 2-0

Ankara Keçiörengücü-Tuzlaspor: 1-0

Manisa FK-Eyüpspor: 2-1

Gençlerbirliği-Balıkesirspor: 2-0

Royal Hastanesi Bandırmaspor-Adanaspor: 1-0

Bereket Sigorta Ümraniyespor-Yılport Samsunspor: 3-1

Büyükşehir Belediye Erzurumspor-MKE Ankaragücü: 0-1

İstanbulspor-Kocaelispor: 1-1

Nasadoge Menemenspor-Altınordu: 0-1

1. Lig'de 27. hafta müsabakalarının ardından oluşan puan durumu şöyle:

  O G B M A Y AV P
1.MKE ANKARAGÜCÜ 26 17 4 5 41 19 22 55
2.BEREKET SİGORTA ÜMRANİYESPOR 26 16 4 6 46 26 20 52
3.ROYAL HASTANESİ BANDIRMASPOR 26 14 4 8 39 23 16 46
4.BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ERZURUMSPOR 26 12 8 6 40 30 10 44
5.İSTANBULSPOR 25 13 4 8 41 29 12 43
6.EYÜPSPOR 25 11 9 5 37 28 9 42
7.YILPORT SAMSUNSPOR 25 10 9 6 41 30 11 39
8.MANİSA FK 26 10 6 10 30 31 -1 36
9.ADANASPOR 26 9 7 10 29 27 2 34
10.BEYPİLİÇ BOLUSPOR 24 9 7 8 28 26 2 34
11.ANKARA KEÇİÖRENGÜCÜ 25 9 7 9 33 34 -1 34
12.GENÇLERBİRLİĞİ 26 10 3 13 31 41 -10 33
13.TUZLASPOR 24 8 7 9 22 23 -1 31
14.KOCAELİSPOR 25 8 5 12 24 32 -8 29
15.NASADOGE MENEMENSPOR 26 6 11 9 29 40 -11 29
16.ALTAŞ DENİZLİSPOR 26 7 6 13 25 39 -14 27
17.ALTINORDU 26 8 1 17 29 51 -22 25
18.BURSASPOR 24 6 6 12 26 35 -9 24
19.BALIKESİRSPOR 25 3 2 20 19 46 -27 11

 

Spor Toto 1. Lig'de 28. haftanın maç programı şöyle:

4 Mart Cuma:

20.00 Kocaelispor-Ankara Keçiörengücü (Kocaeli)

5 Mart Cumartesi:

13.30 Altınordu-Büyükşehir Belediye Erzurumspor (Bornova Aziz Kocaoğlu)

16.00 Yılport Samsunspor-Nasadoge Menemenspor (Samsun Yeni 19 Mayıs)

19.00 MKE Ankaragücü-Royal Hastanesi Bandırmaspor (Eryaman)

6 Mart Pazar:

13.30 Adanaspor-Manisa FK (Yeni Adana)

13.30 Beypiliç Boluspor-Bursaspor (Bolu Atatürk)

16.00 Tuzlaspor-İstanbulspor (Stat henüz açıklanmadı)

19.00 Eyüpspor-Bereket Sigorta Ümraniyespor (Eyüp)

7 Mart Pazartesi:

20.00 Balıkesirspor-Altaş Denizlispor (Balıkesir Atatürk)