İŞTE SONUÇLAR VE SON PUAN DURUMU

09/02/2021
09
ŞUB
2021

TFF 1. Lig'in 20. haftası oynanan tek maçla sona ererken, Giresunspor liderliğini sürdürdü.

Ligin 20. hafta kapanış maçında Giresunspor, sahasında Bursaspor'u 2-1 mağlup etti.

Liderin takipçisi İstanbulspor, Bereket Sigorta Ümraniyespor'a 3-2 yenilmesine rağmen averajla ikinci sıradaki yerini korudu.

Haftanın sonuçları

Ligin 20. haftasında oynanan maçlar ve alınan sonuçlar şöyle:

Yılport Samsunspor-Royal Hastanesi Bandırmaspor: 3-1

Tuzlaspor-Menemenspor: 2-0

Eskişehirspor- Altay: 0-5

İstanbulspor-Bereket Sigorta Ümraniyespor: 2-3

Adana Demirspor- Ankaraspor: 2-0

Ankara Keçiörengücü- Adanaspor: 1-0

Altınordu- Beypiliç Boluspor: 2-1

Aydeniz Et Balıkesirspor-Akhisarspor: 3-0

Giresunspor-Bursaspor: 2-1

Puan durumu

TFF 1. Lig'de 20. haftanın ardından oluşan puan durumu şöyle:

 

 

 

O G B M A Y Av. Puan
1. GİRESUNSPOR 20 13 5 2 32 14 18 44
2. İSTANBULSPOR 20 12 4 4 43 23 20 40
3. YILPORT SAMSUNSPOR 20 11 7 2 30 19 11 40
4. ADANA DEMİRSPOR 20 11 4 5 35 19 16 37
5. TUZLASPOR 20 11 3 6 31 27 4 36
6. ALTAY 20 11 2 7 36 20 16 35
7. ANKARA KEÇİÖRENGÜCÜ 20 10 4 6 25 14 11 34
8. ALTINORDU 20 10 4 6 28 28 0 34
9. BURSASPOR 20 9 3 8 35 32 3 30
10. ROYAL HASTANESİ BANDIRMASPOR 20 8 3 9 24 23 1 27
11. ADANASPOR 20 7 3 10 29 26 3 24
12. BEREKET SİGORTA ÜMRANİYESPOR 20 6 6 8 23 31 -8 24
13. BEYPİLİÇ BOLUSPOR 20 5 4 11 20 26 -6 19
14. AKHİSARSPOR 20 5 4 11 17 28 -11 19
15. AYDENİZ ET BALIKESİRSPOR 20 5 4 11 19 31 -12 19
16. MENEMEN SPOR 20 4 7 9 20 34 -14 19
17. ANKARASPOR 20 3 4 13 13 33 -20 13
18. ESKİŞEHİRSPOR 20 0 7 13 12 44 -32 4

Not: Eskişehirspor'un 3 puanı silinmiştir

 

Gelecek haftanın programı

TFF 1. Lig'in 21. haftasında yapılacak maçların programı şöyle:

12 Şubat Cuma:

19.00 Ankaraspor-Altınordu (Osmanlı)

13 Şubat Cumartesi:

13.30 Royal Hastanesi Bandırmaspor-İstanbulspor (Bandırma 17 Eylül)

16.00 Akhisarspor-Yılport Samsunspor (Spor Toto)

19.00 Altay-Ankara Keçiörengücü (Bornova Aziz Kocaoğlu)

14 Şubat Pazar:

13.30 Bereket Sigorta Ümraniyespor-Eskişehirspor (Ümraniye Şehir)

16.00 Menemenspor-Aydeniz Et Balıkesirspor (Menemen İlçe)

16.00 Beypiliç Boluspor-Giresunspor (Atatürk)

19.00 Adanaspor-Adana Demirspor (5 Ocak Fatih Terim)

15 Şubat Pazartesi:

19.00 Bursaspor-Tuzlaspor (Bursa Büyükşehir Belediye)