DEMİRKOL SPOR14'E AÇIKLADI. STADYUM HER ŞEKİLDE YAPILIYOR

18/03/2024
18
MAR
2024

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, Spor 14 Facebook canlı yayınında moderatör Vedat Özkan’a Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın Bolu ziyaretini değerlendirdi. Demirkol, Yeni Stadyum, Kartalkaya Kayak Tesisi, Gençlik Kampı, Semt Spor Sahaları müjdelerini açıklayan Bakan Bak’ın Boluspor ve Amatör Spor Kulüplerine ciddi oranlarda destek vereceğini önümüzdeki hafta bu ödeneklerin hesaplara yatacağını söyledi. 

Yıllardır seçim projelerine eklenen fakat bir türlü yapılamayan Boluspor stadyumu, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın Bolu ziyaretinde en kısa sürede ihaleye çıkılacağını belirtmesi ile nihayete ermiş oldu. Mega Projeleri arasına olan Boluspor stadyumunun Bakan Bak’ın söz vermesi ile Bolu’ya kazandırılacağının mutluluğunu yaşadığını ifade eden Demirkol, “Efsane işler yapan bir spor kulübümüz var. Biz Boluspor’umuza sahip çıkmakla o sembolü yaşatmakla mükellefiz. Boluspor’un öncelikli olarak sportif başarısını elde etmesinin yanı sıra mutlaka ve mutlaka mali disiplini ve mali başarıyla sağlaması gerekiyor. Bu bugüne kadar yöneticilerimizin, başkanımızın ve Bolu’daki hayırseverlerimizin sırtında yürümüş gözüküyor. Bizim mali tabloyu oturtabilmemiz için en önemli kilit aşamamız stadyum. Eğer biz doğru planlamayla bunu bakanlığımıza yaptırıp ve yaşayan bir stat şeklinde yapabilirsek Boluspor’a gelir sağlamış olacağız. Yaşayan stat derken bir stadyumla birlikte otoparkı olan, restoranları, kafeleri olan, gençlerin geldiği, alışveriş yaptığı, belki Bolu'ya gelen turistlerin de alışveriş yapabilecekleri, içinde yöresel ürünlerin de olduğu, belki açmayı planladığımız gastronomi merkezinin de olduğu ve böylelikle orada ciddi bir döngünün olduğu bir stat hayal ediyoruz. İçinde bir salon olsun, nikahlar yapılsın, küçük kongreler, toplantılar yapılsın. Boluspor buradan gelir elde etsin.
Biz güzel bir stadyum, yaşayan bir stadyumu Boluspor'a kazandırmakla sadece maç oynanacak bir stat kazandırmıyoruz.
Kafalarda hep soru işareti var. Sadece futbol oynanacak diye düşünüyorlar. Şehre özgüven kazandırıyoruz. Boluspor'a özgüven kazandırıyoruz. Mali disiplin ve maddi gelir sağlıyoruz. Aynı zamanda etiket ve kalite değeri kazandırıyoruz.” dedi.

“Cumhurbaşkanımız da Bolu'ya stadyumu kazandırın diye talimatlarını tekrarlamış”

Cumhurbaşkanın da Bolu’ya stadyumu kazandırın diye talimatları olduğunu açıklayan Demirkol, “Biz stadyum talebimizi daha önce iletmiştik ama yine Sayın Bakanımız Cumhurbaşkanımıza da iletmişler.
Cumhurbaşkanımız da Bolu'ya stadyumu kazandırın diye talimatlarını tekrarlamış. Sayın Bakanımızın kendi gayreti, şevki, kabulü, Sayın Cumhurbaşkanımızın da üzerinde bunu söylemiş olmasıyla konumuz perçinlenmiş oldu ve Cumhurbaşkanımızın da konuya dahil olması, Bakanımızın da büyük gayret ve desteğiyle kendileri buraya geldiğinde sizin de görmüş olduğunuz heyecanla stadyumumuzu Bolumuza açıkladılar. Dediğiniz gibi aslında ilk defa olan, işin ciddiyetine ne kadar önem verdiğimizi gösteren, Sayın Bakanımızın Bolu'ya gelmesini bir gezinin ötesine çıkartan bir hamleydi. Sayın Bakanımız da bizim heyecanımıza heyecan kattı, bizim samimiyetimize ortak oldu ve Bolululara, Boluspor'a bu müjdeyi bizzat stadyumda bütün basının ve vatandaşlarımızın huzurunda verdi.” ifadelerini kullandı.

“En hızlı, en güzel, en iyi şekilde stadyumu biz yaparız”
              Boluspor ve Amatör Spor Kulüplerine ciddi oranlarda ödenek geleceğinin müjdesini yineleyen Demirkol önümüzdeki hafta bu ödenek miktarlarının açıklanacağını söyledi. Stadyum meselesinin de,   Boluspor meselesinin de siyasi bir konu olmadığının altını çizen Demirkol, “Ben Bolu'nun evladıyım. Bir iddiamız var. Merkezi hükümetimizle uyum içerisinde en hızlı, en  güzel, en iyi şekilde stadyumu biz yaparız. 
Boluspor siyaset üstü bir konudur. Stadyum sözü Bolu'ya olan bir sözdür. Biz kazanacağımıza inanıyoruz ama her koşulda takipçisi olacağımıza da bir Bolulu olarak söz veriyoruz.” şeklinde konuştu.

 

3 yorum yapılmış

  • Kockoroglu 18 Mart 2024 • 12:36

    En yetkili ağızlardan bakan ve cumhurbaskanı söz verdi artık BOLU olarak bizde gereğini yaparız ....

  • Alp 19 Mart 2024 • 07:57

    Belediyeyi kazanmanıza gerek yok. Stadı her şekilde yapmalısınız. Köy takımına bile yaptınız

  • Erhan 22 Mart 2024 • 21:21

    Bu sefer oldu sanırım sıra Bolu halkında herkese hayırlı olsun

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.