BSTORE YENİ YÜZÜ İLE RESMEN AÇILDI!

02/12/2023
02
ARA
2023

Boluspor ürünlerinin satıldığı BSTORE mağazası yenilerek 14 Burada AVM’de kapılarını tekrar açtı. Boluspor’un geçtiğimiz yıllarda açtığı ve kırmızı beyazlı taraftar tarafından sık sık ziyaret edilen BSTORE mağazası görkemli törenle tekrar hizmete girdi. Boluspor sevdalıları ve Boluspor destekçileri bu açılışa koşa koşa geldiler. Bazı isimlerin ise yine gelmediği görüldü.

Yenilenen BSTORE mağazasının açılış törenine, Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, MHP Bolu İl Başkanı İlhan Durak, CHP Bolu İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz, Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak, Boluspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri,  Boluspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, futbolcular ve taraftarlar katıldı.

“Bu iş birliğimizi bir mağazaya dönüştürdük”

Açılış töreninde Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak bir konuşma yaptı. Abak, bu yıl anlaşmaya vardıkları firmayla mağaza konusunda iş birliği yaptıklarını ifade ederek; “Spor kulüplerinde gelirler 1 lirayken, giderler neredeyse 8-9-10 katı oldu. 2022-2023 sezonunda forma markası olarak New Balance ile anlaştık. Bu iş birliğimizi bir mağazaya dönüştürdük” dedi.


“Şuanda Boluspor kulübünün aylık yaklaşık gideri, 9-10 milyon TL arasında”

Kulüplerin büyük anlamda sıkıntıları olduğunu işaret eden Abak, “Sizlerde biliyorsunuz federasyonun naklen yayın geliri 12 milyon TL. Bu sene trendyol sponsor oldu. 4 milyon TL’de oradan geldi. Yaklaşık 16 milyon TL. Boluspor kulübünün altyapı ve deplasman masraflarını dahi karşılamıyor. Boluspor’un alt yapı masrafı 15 milyon, deplasmanı 25 milyon. Daha 70-75 personeli ve A takımı saymıyorum. Şuanda Boluspor kulübünün aylık yaklaşık gideri, 9-10 milyon TL arasında. Kulüplerin böyle sıkıntıları var. Bizim ligde belediye takımları var onlar rahat. A.Ş takımları var onlar zaten şahıs kulübü. Ama bizim gibi kulüplerin gelir-gider tabloları arasında ne yazık ki, uçurumlar var.” şeklinde konuştu.

“Ufak bir gelir kapısı yaratmak için uğraşıyoruz”

Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak, kulübe ufakta olsa bir gelir kapısı yaratmak istediklerini dile getirerek, “Bizim ligden 3 tane takıma maddi anlamda sıkıntıları olduğu için -3’er puan silme cezası geldi. Bizim öyle bir sıkıntımız yok. Sonuç olarak ufak bir gelir kapısı yaratmak için uğraşıyoruz. İnşallah bunun devamını da getiririz. AVM yönetimine de Boluspor’a göstermiş oldukları ilgi alakadan ötürü teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Abak’tan, Akgül’e forma hediyesi

Başkan Abak’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri kurdele keserek yenilenen BSTORE mağazasının açılışını gerçekleştirdi. Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak, Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül’e isminin yazılı olduğu Boluspor forması hediye etti.

Bolupostası

 

2 yorum yapılmış

  • Berat 4 Aralık 2023 • 00:15

    İsmail Akgül e abant kapısı gelirlerini Boluspor'a kazandırdığı için forma hediye edilmiş galiba...!!?? Bizim ülkemizin siyaseti kadar yalan bir siyaset dünyada yok..

  • Erturulahinolu 14 Aralık 2023 • 16:52

    Lütfen rica ediyorum. BOLUSPOR 'a siyaset karıştırmayın sürekli bu tür haberler yapmaya başladınız. Bolu da iki şey vardır bunlar siyaset üstü iki değerimizdir . Biri cennet mekan sayın İZZET BAYSAL diğeri ise tabiki de BOLUSPOR dur.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.