BOLUSPOR'A SUNULDU, PROJEYİ BAŞAKŞEHİR HAYATA GEÇİRDİ

02/04/2021
02
NİS
2021

Sezon başında Boluspor'a gönül veren bir taraftarımız tarafından kırmızı beyazlı kulübe sunulan "Storede satılacak her bir forma doğaya bir fidan" projesini Başakşehir uyguladı.

Tasarlanan yeşil renkli formayı projelendiren taraftarımızın bu tasarımı ve projesi Boluspor'da ilgi gözrmezken, aylar sonra bu proje Başakşehir tarafından hayata geçirildi. 

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, "Yeşillendiriyoruz" projesi kapsamında 15-25 Mart'ta doğaya 5000 tohum ekeceklerini duyurdu.
Turuncu-lacivertli kulüpten yapılan açıklamaya göre, Orman Haftası’na da denk gelen 15-25 Mart'ta Mersin'in Silifke bölgesindeki 5 hektarlık alana, proje partneri Ecording ile kulübün yeşil formalarından alan taraftarlar ve futbolseverler adına Toros sediri ve Kızılçam tohumlarından oluşan 5000 adet tohum topu atışı gerçekleştirilecek.

"2020-21 sezonunda giydiğimiz yeşil renkteki alternatif formalarımızla iklim krizi ile mücadelede ağaçlandırmanın önemini vurgulamaya devam ederken Başakşehir Store'dan alınan her yeşil formayı doğada bir ağaca dönüştürmeyi de sürdürüyoruz. Sezon başından bu yana doğaya ektiğimiz tohumların sayısı 7 bin 500'e ulaşmış olacak. Tohum topu atışı sosyal mesafe şartlarına uygun olarak ve minimum kişi ile gerçekleşecek. Formasındaki QR kodunu taratıp sisteme kaydolan herkese operasyon sonrasında ekime dair video ve görseller sistem tarafından otomatik gönderilecek."