BGC'DEN ÇOK HASSAS BOLUSPOR AÇIKLAMASI

02/02/2021
02
ŞUB
2021

Bolu Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Boluspor kulüp yöneticilerinin Bolu Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve İhlas Haber Ajansı Muhabiri Faruk Çidem’e yönelik yapılan tavır ve fiili saldırılara karşı durarak, birlik ve beraberlik mesajı yayınladı.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti'nden yapılan açıklamada, "Boluspor’un kendi sahasında oynadığı Adana Demirspor maçı sonrasında bazı kulüp yöneticilerinin Bolu Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve İhlas Haber Ajansı Muhabiri Faruk Çidem’e yönelik yapılan tavır ve fiili saldırı teşebbüsleri bizleri derinden üzmüştür. Küçük şehrin büyük öyküsü diye çıkılan yolda, iyi günde de kötü günde de Boluspor’a destek olan gazetecilere yapılan hareketler ve söylenen sözlerin yakışıksız olduğunun bilinmesini isteriz. Kırmızı beyazlı yöneticilerin genç gazeteci arkadaşımıza yönelik söylemleri ve akabinde de üzerine doğru yürümelerini üzüntüyle karşıladık.

"Uzaklaştıran değil yakınlaştıran taraf olmalarını bekliyoruz"

Daha başarılı olmasını beklediğimiz Boluspor’un gidişatını sekteye uğratmamak ve takım ruhunu zedelememek adına, takımlarına sahip çıkan ve yayın organlarında her daim kentlerinin takımına destek olmaya çalışan gazetecilere karşı Boluspor yöneticilerinin daha saygılı olmalarını, ayıran değil kucaklaştıran, uzaklaştıran değil yakınlaştıran taraf olmalarını bekliyoruz. Ayrıca bu duygu ve düşüncelerimizle hareket edilmesini, Boluspor’u Boluspor yapan değerlerin karşı karşıya getirilmesi halinde zararı kişilerin değil kurumun göreceğini bunu da hiç birimizin istemeyeceğini belirtir, bu tavsiye niteliğindeki adımlarında Boluspor yönetim kurulu tarafından atılmasını isteriz" ifadeleri yer aldı.