BAKAN GELDİ, SÖZÜ VERDİ, NOKTAYI KOYDU! YENİ STADYUM İHALEYE ÇIKIYOR

16/03/2024
16
MAR
2024

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Bolu’da spora yönelik verdiği müjdelerin yanında Bolu Atatürk Stadyumu’nda Bolululara yeni stat müjdesi verdi. Bakan Osman Aşkın Bak, "Bolu’da herkesin tartıştığı bir konu var, içinde bulunduğumuz stadyum. Bunu güzel bir stadyumla yenileyeceğiz. Çok güzel bir stadyumu Bolu’ya kazandıracağız. Çok kısa zamanda çalışmasını tamamlayıp ihalesini yapacağız. Bolu’ya hayırlı olsun” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, bir dizi ziyarette bulunmak için Bolu’ya geldi. Kente sabah saatlerinde giriş yapan Bakan Osman Aşkın Bak, Bolu Valiliği'ni ziyaret ederek spor yatırımları konusunda toplantı yaptı. Toplantının ardından Bakan Bak, Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen sporcularla buluşma programına katıldı. Programda Bakan Bak, Bolululara yeni müjdeler verdi.

Bolu’ya yeni stadyum kazandıracaklarını ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Bak, “Bolu’nun spor şehri olması için çok büyük adımlar atacağız. Yaşamkent Gençlik Merkezi'nin tefrişatı yakında tamamlanmış olacak, onu açacağız. Yaşamkent’te bin kişilik spor salonunun inşaatına başlıyoruz. Sağlık mahallesinde gençlik merkezi ve sahaları gerçekleştireceğiz. Mudurnu ilçesinde salonun yanına ek salon yapılması talebi vardı, onu da yatırım programımıza aldık. Bolu, gençlerin kamp yaptığı önemli bir mekân. Bolu Aladağ’da bir gençlik merkezi kazandıracağız. Karaçayır mahallesinde 250 kişilik salonumuzu yapıyoruz ve yanına cimnastik için bir salon talebi var, onu da yapacağız. Belediye başkan adayı Muhammet Emin Demirkol’un projesi var, biz de bu projeyi destekliyoruz. Kartalkaya’da Bolulu gençlerin kayak öğrenmeleri için onu da destekliyoruz. Bolu’da herkesin tartıştığı bir konu var, içinde bulunduğumuz stadyum. Bunu güzel bir stadyumla yenileyeceğiz. Çok güzel yaşayan stadyumu Bolu’ya kazandıracağız. Çok kısa zamanda çalışmasını tamamlayıp ihalesini yapacağız. Bolu’ya hayırlı olsun. Boluspor’a da hayırlı olsun. Boluspor Türk sporunun efsanesidir. Türk futboluna çok futbolcu yetiştirdi” dedi.

Bakan Bak, stadyumdaki programının ardından 1. Lig takımlarından Boluspor Kulübü'nü ziyaret ederek Kulüp Başkanı Savaş Abak ve yöneticilerle bir araya geldi. Kulüp tesislerinde Bakan Aşkın Bak, penaltı atışı gerçekleştirdi. Ardından Karaçayır Mahallesi’nde bulunan Olimpik yüzme havuzu ile cimnastik salonunda incelemelerde bulunan Bakan Bak, şehirden ayrıldı.

4 yorum yapılmış

 • Levent 16 Mart 2024 • 20:35

  Boluya stadyum yapmak Bolusporun sorunlarını çözmez. Eskişehire Bursaya stad yaptılar takımları ekonomik krizden amatöre kadar düştü. Öyle bir stad olmalıki içinde mağazalar ve avm olmalı. Bunların kiraları Boluspora sabit gelir getirmeli...İşte o zaman bir anlamı olur..

 • boluluu 18 Mart 2024 • 10:12

  İnşallah bu bir başlangıç olur. Yukarda stat yapılınca takımlar küme düştü diye saçma sapan yazan birine de yanıt olsun. doğru yapılanmayla kolay kolay batmazsın.. Eskişehir de Bursa da süper ligde yaptıkları aşırı borçlanmadan dolayı transfer yasağı yedi ve düştüler.. Bolu stadı şehrin ortasında maç harici sabit geliriyle bir yaşam alanı olmalı..

 • Levent 19 Mart 2024 • 06:25

  Boluluu yazımdan stad yapılınca küme düştüler anlamını çıkarmışsın ya bunada saçma sapan yorum demişsin ya güldürdün beni .. Ha bu arada yazımın sonundaki önerimi beğenip kendi yorumuna eklemeyide ihmal etmemişsin isimsiz kardeş.

 • Alp 20 Mart 2024 • 12:39

  Levent Bey doğru söylüyor. Boluluda aynı şeyi söylüyor

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.