ABAK NOKTAYI KOYDU "BIRAKIYORUM, ADAY OLMAYACAĞIM"

24/05/2024
24
MAY
2024

Haziran ayının sonunda kongreye hazırlanan Boluspor’da Başkanı Savaş Abak görevi bırakarak aday olmayacağını açıkladı. Boluspor’un yaşadığı mali zorluktan çıkışın yolunun şirketleştirmekten geçtiğini ifade eden Başkan Abak, “Artık yapmayacağım, sağlığımdan olacağım” dedi. 

2007-2008 sezonunda 1.Lig’e çıkan ve 17 yıldır Trendyol 1.Lig’de mücadele eden Boluspor, haziran ayının sonunda olağanüstü kongresine hazırlanıyor. Bu sezon ligi 7.sırada bitiren Bolu temsilcisi play-off’a çıkma başarısı gösterip, çeyrek finalde Bodrumspor’a 2-0 yenilerek ligi tamamlamıştı. 2022 yılında göreve gelen sadece yönetim ekibi ve kendi cebinden milyonlarca lira para ödendiği ifade eden Boluspor Başkanı Savaş Abak, haziran sonunda yapılması planlanan olağanüstü kongrede aday olmayacağını açıkladı. Geçmiş dönem borçlarından 35 adet dosya kapattıklarını belirten Başkan Abak, gelinen noktada artık yönetim kurulu üyelerinin ve kendisinin yıprandığını dile getirdi. Bolulu vatandaşların ve iş insanlarından yeterli desteğin Boluspor’a verilmediği söyleyen Başkan Abak, gelir-gider tablosuna göre kulübün tek çıkar yolunun şirketleştirilmesi olduğunu belirtti.

“Olağanüstü kongrede kesinlikle aday olmayacağım”

Kesinlikle kongrede aday olmayacağını ifade eden Başkan Savaş Abak, “Bu şerefli görevde bulunduğumuz her gün ileride keşke dememek adına elimizden geleni, en iyisini yönetim kurulu ile yapmaya gayret ettik. Haziran sonunda veya Temmuz’un ilk haftasında kongre yapacağım. Mayıs'taki, Haziran'daki tüm borçları ödeyeceğim. Futbolcuları ödeyeceğim. Bizden herhangi bir sıkıntı olmasın. Etkilerden kalan 2 tane mahkeme dosyası var. Onu da ödeyeceğim. Bizden borç kalmasın. Çarşamba günü yönetim kurulu arkadaşlarımız oturduk, konuştuk. Bu olağanüstü kongrede kesinlikle aday olmayacağım. Yönetimden eğer aday olacak arkadaşlar varsa kongreyi öne çekebiliriz. Evrakların hepsi net, verebilirim. Benden bilgi alabilirler. Ama 2016’da olduğu gibi ne yazık ki bedava kulüp yok. Gelen arkadaş cebine 4 milyon avroyu koyacak. Boluspor kulübünün anayasası olması, bir planı olmak zorunda. Bir programı olmak zorunda. Böyle gelgitlerle kulüp yönetilmez. Biraz da enerjisi olan, biraz da parası olan inşallah bir yönetim kurulu ve başkan gelir ki Boluspor daima yaşasın” dedi. 

“Kurtuluş belli, yapılsın şirket”

Kurutuluş yolunun şirketleşmeden geçtiğini söyleyen Başkan Abak, “Çok seviyor herkes Boluspor’u, madem 20 iş adamı toplansın herkes birer milyon avro versin. 20 milyon avro, kuralım şirket. Takım var, bizim geldiğimizde oyuncu yoktu. Takım burada işte çoğunun sözleşmesi var. Yanlış anlamayın çoğu ben olmazsam, bu yönetim olmazsa durmaz. Benim çapımda bir iş adamı, çok büyük bir iş adamı değilim, inanın bu fedakarlığı yapmaz. Bir tane Boluspor var.  Öncelikle Bolu halkına şunu soralım, ‘Boluspor, Bolu halkı için ne ifade ediyor?’ bir şey ifade etmeyebilir o zaman uğraşmayalım. Bakın bizden çok büyük camialar Bal Ligi'nde. Kurtuluş belli, yapılsın şirket. Gelsin Boluspor'u çok seven 20 iş insanı, aralarından başkan seçsinler. Herkes birer milyon avro versin. Hoca var, takım var, yapalım ilave çıkalım önümüzdeki sene Süper Lig'e. Bakalım o zaman stadyum yapılıyor mu, yapılmıyor mu?” ifadelerini kullandı. 

“3 yıl sonra herkes Bal Ligi'nde Boluspor’u seyreder”

Finansal zorluklarla mücadele etmekten yorulduğunu dile getiren Başkan Abak, “Sağlığımdan olacağım. Çünkü eşimi dostumu da üzüyorum. Ne bitmez dosyaymış? Bıktım insanlardan, yoruldum artık insanlardan. Yoksa kimse benim Boluspor sevgimi tartışamaz. Kimse tartışamaz. Biz de öyle çapsız adamlar yok herkesin işi gücü var, kariyeri belli. 10 sene önce de böyleydi. Ama kulübün geldiği nokta bu. Ama yapmayacağım çünkü yoruldum. Bu takım artık play-off oynamaya alıştı. Biz buraya bu kadar yatırım yaptık. Artık bizden sonra kim gelirse buranın üstüne bir tuğla koymak zorunda. Olmuyor mu? 3 yıl sonra herkes Bal Ligi'nde Boluspor’u seyreder” dedi. 

3 yorum yapılmış

  • ramazan 25 Mayıs 2024 • 07:49

    sayın başkan tamam bul 20iş adamı geç başlarına kur şirketleşmeyi devam et çık süper lige yapılsın stat ozaman şimdi niye yarı yolda bırakıyorsun hepsi yapabilirsin 20iş insanı kimse isimleri ile yazılı bildir bolu halkı bilsin görsün gerekeni yapsın alt liglere düşüp çıkakmamak çok zor bir durum herkes aklını başına alsın artık

  • Berat 24 Mayıs 2024 • 22:48

    Şirketleşmenin ne olduğunu taraftarlara ve Boluspor maçlarına gitmesede Bolu halkına teferruatlı bir şekilde açıklanması lazım..daha düne kadar Boluspor isminin önüne sponsor adının yazılmasına itiraz eden taraftar sokakta şirketleşme için şöyle diyecektir..Boluspor satılamaz..sattırmayız..İnsan bilmediğinin düşmanıdır..Gölgelerle savaşma Savaş abak Bolu halkı bunu anlamaz..Karşı çıkar..onun için bunun ne demek olduğunu aptala anlatır gibi anlatman laz

  • Davut 29 Mayıs 2024 • 06:29

    Sanki zorla başkan ol dediler sen gidersen daha iyisi gelir.olma zaten aday filan senin paran tatlı kuluçkaya yat üstüne soğumasınlar

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.