14 BÜYÜK PROJE ADI ALTINDA "YENİ STADYUM PROJESİ"NİN DETAYLARI

09/03/2024
09
MAR
2024

31 Mart'ta yapılacak olan seçimler öncesi projelerini açıklayan adaylar arasında yeni stadyum projesi vaadini veren tek aday olan Ak parti Bolu Belediye Başkan Adayı olan Doç. Dr Muhammed Emin Demirkol bu projesini büyük önem verdiği "14 BÜYÜK PROJE" adı altında seçmenine sundu. Demirkol yeni stadyum ile ilgili detayları da açıkladı.

Boluspor yıllardır Yeni Stadyumu beklerken ilk kez bir Spor bakanından bu seçim vaadinin duymaya hazırlanıyor. Her dönem Bolu Belediye Başkan adayları bunu sıkça telaffuz etsede geçtiğimiz günlerde yeni stadyum konusunda İstanbul'da Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüşen  AK Partili Aday Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol bakandan bu sözü almış ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın Bolu'ya stadyum konusunda açıklamayı ve sözü kendisnin vereceğini belirtmişti.  Bu gelişmelerin yanı sıra geçtiğimiz gün projelerini açıklayan Bolu Belediye Başkan Adayı olan Doç. Dr Muhammed Emin Demirkol 101 proje içinde  "14 BÜYÜK PROJE" adı altında yeni stadyumu başa koyarak stadyumla ilgili detayları paylaştı.

Yeni Stadyum konusunda özellikle Bakan Osman Aşkın Bak'ın Ankara İstanbul arasında bulunan Bolu'nun ulusal spor müsabakalarını düşünerek 25 bin kişilik bir stadyum üzerinde durduğu bu anlamda yeni stadyum için "Ulusal ve uluslararası spor etkinliklerine ev sahipliği yapacak ve şehrimizin spor kültürünü canlandıracak" ifadelerine yer verildi.

Belediye kaynakları ile yapılması imkansız olan ve merkezi hükümetin desteği ile yapılacak olan yeni stadyum için  AK Parti'li Bolu Belediye Başkan Adayı olan Doç. Dr Muhammed Emin Demirkol'un bildirisi şöyle: 

25.014 Kişilik Yeni Stadyum

25.014 kişilik modern ve çok amaçlı bir stadyum inşa edilerek, şehrimizin spor altyapısını güçlendirilecektir. Boluspor’umuzun şanlı tarihine yakışacak bu stadyum, ulusal ve uluslararası spor etkinliklerine ev sahipliği yapacak ve şehrimizin spor kültürünü canlandıracaktır. Ayrıca, konserler ve kültürel etkinlikler için de kullanılabilecektir. Stadyumumuz, en son teknolojiyle donatılacak ve taraftarların rahat, güvenli bir şekilde maç izlemelerini sağlanacaktır. Engelli vatandaşlarımızın erişimine uygun tasarlanacak stadyum, genç sporcularımızın eğitim ve gelişimine katkıda bulunacak tesislerle donatılacak, bu proje şehrimizin spor hayatına büyük bir dinamizm katacak ve gençlerimizi spora teşvik edecektir.

 

4 yorum yapılmış

 • Mdurukan 9 Mart 2024 • 22:49

  Yapılmazsa birdaha boluda görmemiz mümkün olmaz inşallah bolu için olur kastamonuya olacaksa boluya haydi haydi olmalı bir üst lige çıkarsak kastamonuda oynamayalim

 • Kockoroglu 10 Mart 2024 • 13:50

  Walla bu sefer olacak inşallah abuk subuk memleketlere devasa stadlar yapıldı Bolumuz bunu fazlasıyla haketti yapılma sırası olarak dahe öncelikli olmamız gerekiyodu ama neyse daha moderni daha güzeli yapılacak inşallah Bolumuza Bolusporumuza bu stadı yapanıda el üstünde tutarız buda böyle biline Demirkol ve Osman aşkın bak a güveniyoruzz

 • ERGN 11 Mart 2024 • 14:31

  NEREYE NE ZAMAN YAPILACAK HAVADA KALMASIN

 • Kockoroglu 13 Mart 2024 • 22:46

  Walla bugün (.04.2024) Cumhurbaskanimiz Mardinlilere stad müjdesi verdi ihalesine cikiliyor stadiniz hayirli olsun dedi...Mardin hangi ligde wallaha bilmiyorum o kadarda futbolu takip ederim madem BOLU muza stad yapilacak surda secime 17 gün kalmis yetkili agizdan bakan veya cumhurbaskanindanmujde aciklama bekliyor tüm BOLU halki yetkili agizdan yapin aciklamayi alin belediyeyi Mardinde ne isi var stadin

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.