SEBEN'DE İMECE İLE 15 BİN MASKE

06/04/2020
06
NİS
2020

Seben'de imece usulü 15 in maske dikimi gerçekleştiriliyor. Kaymakamlık, Belediye başkanlığı ve Seben Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliği ile ilçe halkına dağıtılmak üzere 15 bin maske dikimi devam ediyor.

Üretim evlerde gönüllü vatandşlarla sürerken, Seben belediye başkanı Fatih Kavak emeği geçen herkese teşekkür etti. Kavak açıklamasında şunları söyledi; 

"Bir elin nesi var, iki elin sesi var demiş"atalarımız. Seben Kaymakamlığı,Seben Belediye Başkanlığı, Seben Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliği ile ilçe halkımıza dağıtılmak üzere 15.000 maske üretimine başladık. Nasıl mı? El birlik olarak."Maske dikimine destek olur musunuz" diye bir telefonumuz ile sözümüzü ikiletmeyen ülkemize, halkımıza bizimde faydamız olsun diyen Ablalarımız, abilerimiz, kardeşlerimiz sayesinde... Küçük çocukları, ilgilenmeleri gereken aileleri olmasına rağmen gece gündüz Seben'imiz için maske diken güzel yürekli hemşehrilerim #bizbizeyeteriz iyi ki varsınız. Bu arada dikimi tamamlanmak üzere olan maskelerimiz de siterilize edildikten sonra en kısa sürede dağıtılacaktır.
#evdekalseben