ORLANDO MOSGUERA SENEYE BOLUSPOR'DA KALACAK MI?

27/07/2020
27
TEM
2020

Son haftada deplasmanda Eskişehirspor’u yenerek TFF 1. Lig’de kalan Boluspor’da, başarılı file bekçisi Orlando Mosquera’nın takımda kalıp kalmayacağı merak konusu oldu. Orlando’nun menajeri Tekin Birinci ise merak edilen konu hakkında konuştu. Birinci, “Orlando için yurt içinden ve yurt dışından teklifler var. Ben önümüzdeki yıl büyük ihtimalle Boluspor’da kalacağını düşünmüyorum” dedi.


Haber: Adnan KARABULUT

Boluspor’da liglerin bitmesinin ardından gözler gelecek ve gidecek oyunculara çevrildi. Başkan Necip Çarıkcı’nın kongre kararı alması ve kongrede aday olmayacağını açıklamasının ardından futbolcuların akıbeti merak konusu oldu. Yeni yönetim, sözleşmeleri biten ve takımdan ayrılan oyuncular ile yeniden sözleşme imzalayıp imzalanmayacağına karar verecek. Kongreden sonra gelecek yeni yönetim, takımda sözleşmeleri devam eden oyuncular ile de görüşecek.

“BOLUSPOR’DA KALACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

Devre arasında Panama’nın Tauro FC takımından alınan 25 yaşındaki file bekçisi Orlando Mosquera’nın durumu tartışılıyor. Orlando’nun menajeri Tekin Birinci Bolu Takip Gazetesi’ne konuştu. Orlando için yurt içi ve yurt dışından teklifler olduğunu söyleyen Birinci, başarılı file bekçisi için Beşiktaş’tan gelen bir teklif olmadığını da açıkladı. Birinci, “Orlando için gelen teklifleri değerlendiriyoruz. Tabi ki de yeni yönetim ile de görüşme yapacağız. Orlando Boluspor forması giymek isterse yeni yönetim ile anlaşması gerekecek. Orlando TFF 1. Lig’de oynamaya sıcak bakmıyor. Eğer TFF 1. Lig’de oynamak isterse zaten Boluspor’da kalır. Şuan ne olacak biz de bilmiyoruz. Orlando için yurt içinden ve yurt dışından teklifler var. Beşiktaş’tan bize gelen hiç bir teklif yok. Ben önümüzdeki yıl büyük ihtimalle Boluspor’da kalacağını düşünmüyorum”şeklinde konuştu.