BOLUSPOR 2 OYUNCU İLE DAHA İMZALADI. 3. YOLDA

19/08/2019
19
AĞU
2019

TFF 1. ligin ilk maçında istediği sonucu alamayan Bolupor'da 2 oyuncu ile daha sözleşme imzaladı.

 

 Boluspor Shukurov Alimardon ve Halil İbrahim Köse ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı.
İmza töreninde konuşan Başkan Necip Çarıkcı "Alimardon Shukurov ile 3 yıllık bir mukavele yapacağız. Bir aydan beridir Belçika’da takip ettiğimiz, bildiğimiz 21 yaşında U19 milli takım formasını da giymiş Halil İbrahim Köse ile de anlaşma yapacağız. İnşallah bu iki genç futbolcumuz hem kulübümüze, hem ülkemize hem de ailelerine çok faydalı bir futbolcu olarak Türk futboluna hizmet ederler. Bu iki genç futbolcumuz takımımıza hayırlı olsun. Shukurov ayrıca Kırgızistan A Milli Futbol Takımında da forma giyecek." 

Shukurov Alimardon "Öncelikle başkanımız Necip Çarıkçı’ya, Teknik Direktörümüz Giray Bulak ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Burada bulunduğum süre içerisinde her gün gelişimime katkı sağlamak için elimden gelen her şeyi yapacağım ve bu formanın hakkını vererek oynayacağıma kendi adıma söz veriyorum." 

Halil İbrahim Köse "Bu güzel camiaya geldiğime çok mutluyum. Öncelikle başkanımıza, antrenörümüze ve bu transferde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Boluspor’un başarısı için elimden gelenin en iyisini yapacağım, kalbimle oynayacağım. Hep birlikte başarılı olacağımıza inanıyorum."

 

 

Daha önce hazırlık kampına katılan Kırgızistan milli takımında da forma giyen Shukurov Alimardon'un  evrakları yetişmemişti. Bu oyuncu resmen Bolusporlu oldu. Ekibimiz ayrıca 2. kaleci olarak Göztepe'den Yavuz Aygün ile anlaştı. Evrakları henüz yetişmeyen kaleci için ilerleyen zamanda imza töreni düzenlenecek. Yavuz Aygü 27 Haziran 1996 doğumlu ve 1.93 metre boyunda. Kırmızı beyazlılar son olarak Belçika'dan gelen Halil İbrahim Köse'yi kadrosuna kattı.