BOLU VALİLİĞİNDEN ÖNEMLİ KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

01/05/2020
01
MAY
2020

Bolu Valiliği koronavirüs önlemleri kapsamında yasaklar ile ilgili bir açıklama yaptı.

Bakanlıkların koyduğu yasaklara uyulmasını söyleyen açıklamada son yapılan testlerin sonucunda Bolu'da son yapılan testlerde beş kişide daha pozitif vakaya rastlanduğı belirtildi.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde:

Değerli Bolulu hemşehrilerimiz;

Çin’de çıkan, hızla dünyayı ve ülkemizi saran Koranavirüs (Covid-19) ile mücadelemiz ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de tüm kurumlarımız ve vatandaşlarımız tarafından birlik ve beraberlik içerisinde etkin bir şekilde sürdürülmektedir.

Sürdürülen etkin mücadele neticesinde olumlu ve başarılı sonuçlar alınmıştır. Bu çerçevede pozitif vak’a olarak tespit edilmiş vatandaşlarımızın tedavilerini müteakip tedbiren devam ettirilen karantina günleri sonunda hastanelerimizden taburcu olmalarını hepimiz sevinçle karşılamaktayız. Ancak unutmamak gerekir ki güzel günlerin ışığını görmüş olmamız tehlikenin geçtiği anlamına gelmemektedir. Bilakis virüsün salgın tehlikesi ilimizde tüm hızıyla devam etmektedir. Nitekim sağlık personelimiz tarafından yapılan son filyasyon testleri neticesinde 5 vatandaşımızda Covid-19 testi pozitif saptanmıştır.


 
Etkin mücadele sonucunda ilimizde meydana gelen iyimser tablonun devam edebilmesi için alınan tedbirlere hep birlikte aynı hassasiyetle uymaya devam etmemiz büyük önem arz etmektedir.

İlimizde Koronavirüs salgınının tüm hızıyla devam ettiğinden bireysel ve toplumsal sağlığımız için:

Bakanlıklarımızın koymuş olduğu:

- 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız tarafından sokağa çıkma yasağına tam olarak uyulması,

- 20 yaş – 65 yaş arası vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaları, evlerinde kalmaları,

- Mecburi sebeplerle sokağa çıkmak durumunda olanların mutlaka maske kullanmaları, toplu olarak bir arada bulunmamaları,

- Yürürken veya aynı ortamda bulunurken tüm vatandaşlarımızın kişiler arası en az 2 metre sosyal mesafe kuralına tam olarak uymaları,

gerekmektedir.

Tedbirlere uymayanlar hakkında yasal işlemler yapılacaktır.

Bakanlıklarımız ve Valiliğimiz tarafından konulan tedbirlerin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kamu kurumları ve diğer ilgililerce uygulanmasına aynen devam edilecektir.
 
Hoşgörüsüne sığınarak kamuoyumuza saygı ile duyurulur.